OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 08.09.2015 08:28:25 

Člen klubu chovateľov teddy - KpTnS‚ <script type="text/javascript

Základné informácie o Teddy

 

 Teddy vznikol krížením angorského, líščieho a strakatého zakrslého králika. Keďže svojím vzhľadom pripomína plyšového medvedíka, tak vzniklo aj jeho pomenovanie - Teddy.

Teddy bol pôvodne vyšľachtený v SRN, kde ho objavilo pár chovateľov z Českej republiky, ktorí sa stali priekopníkmi chovu Teddy aj v Čechách. Medzi prvých a súčasne najuznávanejších chovateľov patrí pani Jana Reichhartová z Prahy, www.teddyzuru.wbs.cz, ktorú obdivujem a hlavne jej držím palce, aby jej teddíci stále patrili k tým najlepším.

 

Teddy nie je oficiálne uznané plemeno a nie je ho možné vystavovať. Slúži iba ako domáci miláčik. Človek mnohokrát pookreje alebo príde na iné myšlienky, keď drží v náručí chlpatého zajka, ktorý sa nechá hladkať, česať, maznať. Teddy sú pohodoví, kľudní a priateľskí králici, ktorí, keď im dovolíte vybehať a vyskákať sa po byte, budú Vám potom robiť spločnosť a chodiť stále za vami. Vtedy si však musíte dávať pozor na to, kam šlapete.

 

 
 
   

Teddy majú veľmi hustú, jemnú a dlhú srsť, preto je potrebné pravidelné česanie. Ak nezanedbáte starostlivosť o srsť a králička češete 2-3 krát do týždňa, nie je s plstnatením srsti žiadny problém. Práve naopak, králičom sa česanie bude páčiť, čo vám dajú na vedomie uvelebením sa vo vašom náručí.

 


Králičkov, hlavne Teddy, doporučujem všetkým tým, ktorí majú radi zvieratá, nie je im ľúto venovať im čas a lásku, ktorú potrebujú. Zato sa vám odvďačia svojou krásnou povahou a prítulnosťou. Treba však stále myslieť na to, že Teddy nie je hračka, ktorú je možné hoci kedy odložiť.


 

 

 

 

 

Informácie a foto som čerpala z praxe, internetu, ako aj stránok www.teddyzuru.wbs.cz, www.zakrslyteddy.eu a www.gabis-teddy-loewen-wg.de.vu